Шульгинської сільської ради
Старобільського району
Луганської області
Школа має багату історію. У 60-х роках ХІХ століття у Шульгинці відкрилась церковноприходська школа, яка розташувалась у церковній сторожці, і навчалось тут не більше 30 учнів. Навчав дітей, як і водилось, дяк. Перша початкова земська школа у селі була збудована на кошти селян у 1902 році. Її відвідували діти семи сіл волості. У ній навчалося 139 хлопчиків і 9 дівчаток. У 1919 році у селі відкрилася ще одна початкова школа. У двох школах працювали 4 учителі та навчались близько 150 учнів.
У 1932 році у Шульгинці відкрилась семирічка, і продовжували працювати обидві початкові школи. У школах працювали 14 учителів з відповідною педагогічною освітою. Уже з 1935 року сільська Рада ставила питання перед райвиконкомом про відкриття середньої школи.
Але тільки у 1939 році в Шульгинці відкривається перша в районі сільська середня школа. До старших класів школи ходили учні багатьох навколишніх сіл, і навіть зі Штормового Новоайдарського району. Старожили села до цього часу пам’ятають своїх учителів 30-х років – З.Д. Руднєву, А.С. Костирю, Т.М. Лягушу, Є.К. Пєхарєву, Ф.Ф. Гончарова, І.Ю. Демовіса і першого директора М.В. Бойка та інших. У роки Великої Вітчизняної війни школа продовжувала працювати на чолі з директором О.П. Рєзніковою. У 1949 році була відкрита Шульгинська НСШ. Першим її директором був призначений В.П. Ганзій, який багато зробив, щоб школа стала однією з кращих у районі. Потім її очолювали Ф.А. Волошин, К.І. Майборода. У школі працювало багато талановитих і досвідчених педагогів, у тому числі завуч І.Ю. Демовіс, учителі О.Т. Міхно, В.М. Міхно, В.Г. Щербакова, М.Ф. Калашник, Ф.П. Гончаров, А.Г. Ломова, М.А. Агафонова, Г.М. Сирова та інші. У 1963 році у селі була відкрита міжрайонна заочна середня школа робітничої молоді. Вона обслуговувала Старобільський та Новоайдарський райони, навчалось у ній від 524 до 720 молодих колгоспників та робітників. Колектив школи очолив досвідчений педагог М.В. Бойко. У середній школі села склався висококваліфікований педагогічний колектив, який давав учням глибокі і міцні знання. Так, з 944 випускників 1955 – 1969 років 31 випускник закінчив школу з золотою або срібною медаллю. Тільки у 1966 році 2 випускники одержали золоті і 7 – срібні медалі. Зростала школа, зростав і педколектив. Якщо у 1950 році було 24 учителі, то через 13 років їх стало 49. За 20 років роботи школа випустила 2000 учнів з повною середньою освітою. Праця вчителів високо оцінювалася державою. У 1952 році за значні досягнення у педагогічній праці вчителі Шульгинської СШ М.Т. Лягута та Є.К. Пєхарєва були нагороджені орденами Леніна, а З.Д. Руднєва – орденом Трудового Червоного Прапора. Значну роботу в становленні педколективу та покращенні навчального процесу проводили директори школи повоєнної пори: О.П. Рєзнікова, О.М. Коробко, І.М. Череватий, М.В. Бойко, Ф.А. Волошин.
У 1967 році школу очолив І.К. Бурдік, колишній випускник школи. Він енергійно взявся за приведеня старого приміщення школи в належний вигляд, але це не вирішувало проблеми. Поступово питання будівництва нової школи за кошти колгоспів сіл Шульгинки, Байдівки, Хворостянівки та Лозовівки почало вирішуватися позитивно. У 1974 році за 8 місяців школа була збудована.
За короткий час педагогічний колектив і керівництво школи перетворили нову школу в один із кращих загальноосвітніх закладів області. Ґрунтовні знання давали учням колишні фронтовики, досвідчені педагоги: Ф.А. Волошин, П.І. Волошин, І.М. Череватий, В.Ф. Ложечка. За досягнення у навчально-виховному процесі вчителька російської мови та літератури В.І. Демовіс була нагороджена орденом «Знак Пошани».
Помітний внесок у навчально-виховний процес зробили учитель української мови та літератури Л.І. Жданова, кавалер ордена Трудової Слави Г.М. Бадєєв, учителі В.О. Коренська, А.В. Друзь, відмінник народної освіти України Н.І. Бриль, Л.Д. Бурдік, М.А. Межерицький, В.В. Половинко, відмінник народної освіти України Г.Є. Турянська. Медаллю «За трудову відзнаку» був нагороджений заступник директора по виробничому навчанню Г.Л. Бриль. Праця директора школи І.К. Бурдіка була відзначена медаллю А.С. Макаренка, знаком «Відмінник народної освіти УРСР», він Почесний громадянин Шульгинки.
20 років викладала математику у школі талановитий педагог К.І. Маркович. Її учні без проблем витримували вузівські вступні екзамени, а 33 її кращих учні стали учителями математики і продовжують справу своєї улюбленої вчительки. К.І. Маркович є Заслуженим учителем УРСР та кавалером ордена «Знак Пошани».
З 1993 по 1997 рік Шульгинську середню школу очолював Г.Л. Бриль, який до цього 15 років керував Хворостянівською НСШ. Відмінник народної освіти України, нагороджений урядовою медаллю «За трудову відзнаку». Г.Л. Бриль закінчив Шульгинську СШ зі срібною медаллю.
З 1997 року очолював колектив Шульгинської ЗОШ М.С. Костиря, учитель першої категорії, досвідчений педагог з 42-річним стажем роботи, колишній випускник школи. Суворий, вимогливий, методично підготовлений, фахівець своєї справи, гарний сім’янин. Виховав трьох синів. Мав уміння керувати та організовувати трудовий колектив.
У 2007 році вдруге в історії школи директором знову стала жінка - Ольга Миколаївна Бадєєва. Під керівництвом Ольги Миколаївни Шульгинська середня школа успішно пережила тяжкі часи, має добру учбову матеріальну базу, чудовий комп’ютерний клас, багату бібліотеку.
Світлана Вікторівна Ілюхіна
Загалом, випускники Шульгинської школи різних років вписали багато славних сторінок в історію нашого закладу, нашого краю та країни. У педагогічного колективу є підстави пишатися сотнями своїх випускників – учителями, лікарями, інженерами, юристами, військовими, керівниками великих підприємств, господарств.
З вересня 2020 року школу очолює Світлана Вікторівна Ілюхіна, яка сама являється випускницею Шульгинської школи. В цьому ж році, відповідно до вимоги закону про середню освіту в Україні, школу було реорганізовано в ліцей, який став опорним закладом для трьох філій.
До 24 лютого 2024 року в ліцеї працювало 24 вчителі.
Після повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України село Шульгинка було окуповане вже 27 лютого 2022 року, а в будівлі ліцею розмістилося так зване “Шульгінскоє общєабразаватєльнає учрєждєніє лнр” на чолі з керівником-колаборантом солодухою о.о.
Юрій Миколайович Халієв
З перших днів вторгнення змінив шкільні стіни на окопи вчитель фізичної культури й “Захисту України” Халієв Юрій Миколайович, вчитель першої кваліфікаційної категорії. Стаж педагогічної діяльності - 33 роки. Наразі чоловік повернувся до викладання в ліцеї.
Наш дружній, об’єднаний спільними інтересами та вірний Україні колектив вчителів-професіоналів, хоч і розпорошений по всій Україні та за її межами, зберігся і працює віддалено в режимі онлайн, надаючи можливість дітям здобувати освіту за українськими освітніми стандартами. Зараз в закладі 22 педагоги: 8 - вищої категорії, 4 - першої категорії, 5 - другої категорії, 5 спеціалістів, 4 мають звання “Старший вчитель”.
Віримо, що всі повернемося до нашого рідного дому — нашого ліцею, все повторимо, довчимо та відбудуємо, адже ми хочемо і вміємо натхненно жити та працювати.
Заступник директора з навчально-виховної роботи,
вчитель англійської мови
Педагог організатор,
вчитель української мови
Завідувач Байдівської філії
Шульгинського ліцею,
вчитель української мови
Заступник завідувача філії,
вчитель української літератури
Практичний психолог, соціальний педагог
Вчитель історії
Вчитель української мови
та літератури
Вчитель англійської мови
Вчитель фізики
та трудового навчання
Вчитель хімії
Вчитель географії
Вчитель музики та мистецтва
Вчитель початкових класів
Вчитель початкових класів
Вчитель початкових класів
Вчитель початкових класів