Для абітурієнтів із ТОТ і небезпечних територій, які хочуть вступити в українські заклади вищої освіти у 2025 році, діє спрощена процедура вступу, а також виділені окремі бюджетні місця.
Як вступити абітурієнту, який має український атестат
Абітурієнтам, які планують вступати за співбесідою, потрібно зробити наступні дії:
Починаючи з 1 липня зареєструвати електронний кабінет вступника.
Подати до приймальної комісії будь-якого закладу вищої освіти документи, які містять відомості про реєстрацію місця проживання особи на відповідній території (наприклад, витяг з реєстру територіальної громади (або Витяг з єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання). Деякі університети дозволяють подати документи про пільгу онлайн — уважно перевірте вимоги на сайті обраного вишу або зв’яжіться із ним для уточнення інформації.
У період 3–10 липня зареєструватися на співбесіду.
З 11 до 19 липня пройти співбесіду.
З 19 липня подати заяву на вступ, відмічаючи в кожній заяві право на пільгу.
До 8 серпня підтвердити вибір місця навчання та до 10 серпня подати документи до вишу.
Як вступити абітурієнту з ТОТ, який не має атестата
Інструкцію зі вступу створила благодійна організація «Схід СОС». Отже, необхідно:
Освітні центри для вступників із ТОТ працюють з 1 червня до 30 вересня. Але абітурієнтам, які хочуть скористатися правом вступу на бюджет за співбесідою, потрібно зареєструватися на співбесіду з 3 липня по 10 липня та подати заяви на вступ з 19 по 31 липня.
Освітні центри допомагають вступникам з тимчасово окупованої території АР Крим і міста Севастополя або частин Луганської, Донецької, Харківської, Запорізької та Херсонської областей.
Які документи потрібно подати до освітнього центру:
Вступники, які не можуть особисто подати заяви та оригінали документів, можуть зробити це дистанційно. Але оригінали документів потрібно подати до приймальної комісії протягом 3 місяців від початку навчання, інакше студента відрахують.
Детальні інструкції для вступників з тимчасово окупованих територій дивіться на сайті благодійної організації «Схід СОС».
Вступники можуть розраховувати на особливі умови прийому у заклади вищої, фахової передвищої та професійної освіти України.
В межах встановлених квот (квота-2) відповідно до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році та Наказу МОН №271.
Квота-2 передбачає бюджетні місця, може бути використана для прийому вступників із тимчасово окупованих територій (далі ТОТ) або населених пунктів, віднесених до територій активних бойових дій.
Важливо: вступ також можливий на загальних умовах.
Хто може вступати за квотою-2?
Заявники, місце проживання яких підтверджено
(задекларовано, зареєстровано тощо)
на ТОТ станом на 24 лютого 2022 року
у населених пунктах, віднесених до територій ведення активних бойових дій* станом на 1 липня 2024 року
у населених пунктах, тимчасова окупація яких завершилася після 1 січня 2024 року, які перебувають на ній або здійснили внутрішнє переміщення в календарний рік вступу
на ТОТ Автономної Республіки Крим і міста Севастополь за умови здобутої після 20 лютого 2014 року базової середньої або повної загальної середньої освіти
*Згідно з Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України №309 від 22.12.2022 (періодично оновлюється).
Заявники мають право на
Проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації
Прийом до закладів освіти для здобуття вищої або фахової передвищої освіти (на конкурсних засадах і в межах квот) за результатами вступних випробувань або національного мультипредметного тесту (далі НМТ), зовнішнього незалежного оцінювання (за вибором заявника/ці)
Отримання документа державного зразка про базову середню або повну загальну середню освіту
Прийом до закладів освіти для здобуття професійної (професійно-технічної) освіти
Важливо: подача документів і проведення оцінювання можуть здійснюватися особисто або дистанційно.
Насамперед необхідно звернутися в Освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» при вищому навчальному закладі, в який планується вступ. Центри працюють з 1 червня по 30 вересня, контакти можна знайти на сайті закладу.
Контакти та адреси освітніх центрів
Увага: до центрів можуть звертатися вступники з тимчасово окупованої території АР Крим та міста Севастополя або частин Луганської, Донецької, Харківської, Запорізької та Херсонської областей.