Button Example

Досліджуй. Навчайся. Змінюй світ

Офіційне найменування: Шульгинський ліцей Шульгинської сільської ради Старобільського району Луганської області

 

Тип навчального закладу: Установа загальної середньої освіти

 

Адреса: Україна 92764 Луганська область, Старобільський район, с.Шульгинка, вул.Садова, 10А

до останнього дзвоника

залишилося:

8
:
88
:
88
:
88

У цьому році ми святкуємо важливу та знаменну подію – 75-ту річницю нашого улюбленого навчального закладу у нинішніх стінах.

 

Це не просто дата, це величезний шлях, сповнений багатьох досягнень, успіхів та перемог. З того часу ліцей пройшов чималий шлях розвитку та становлення.

 

З особливою теплотою ми згадуємо всі етапи нашої історії, кожен з яких був важливим кроком до сьогоднішнього дня.

У 1974 році, завдяки зусиллям І.К. Бурдіка та підтримці громад колгоспів Шульгинки, Байдівки, Хворостянівки та Лозовівки, була збудована нова школа. Це стало початком нового етапу в історії нашого навчального закладу, який перетворився в один із найкращих загальноосвітніх закладів області завдяки талановитому педагогічному колективу.

 

Особливої уваги заслуговує нинішній етап в історії нашого навчального закладу. Після початку повномасштабного вторгнення ординців російської федерації на територію України, село Шульгинка було окуповане. Але, незважаючи на важкі умови, наш педагогічний колектив зберіг свою єдність та продовжив працювати на благо учнів. Завдяки невтомній праці та відданості директорки Світлани Вікторівни Ілюхіної, яка сама є випускницею нашої школи, нам вдалося налагодити роботу в складних умовах окупації.

Під керівництвом Світлани Вікторівни наш колектив згуртувався у дружній творчий колектив. Ми продовжуємо навчати наших учнів, надаючи їм можливість здобувати освіту за українськими освітніми стандартами, навіть у режимі онлайн. Наші вчителі-професіонали, хоч і розпорошені по всій Україні та за її межами, залишаються відданими своїй справі.

Ми пишаємося нашими випускниками, які стали видатними учителями, лікарями, інженерами, юристами, військовими та керівниками великих підприємств. Їхні успіхи – це найкращий доказ високого рівня нашої освіти.

Віримо, що всі повернемося до нашого рідного дому – нашого ліцею, відбудуємо його та продовжимо натхненно жити та працювати. Адже ми – велика, дружня родина, яка знає ціну освіти і прагне до найвищих вершин.

Вітаємо всіх зі святом та бажаємо подальших успіхів, здоров'я та натхнення у всіх починаннях! Нехай наша школа завжди залишається символом знань, розвитку та успіху!

У Міністерстві освіти і науки працюють над змінами до освітніх програм для базової школи.

Про це повідомив міністр освіти та науки Оксен Лісовий в інтерв’ю hromadske.ua, відповідаючи на запитання щодо необхідності спрощення деяких освітніх програм. 

 

За його словами, «спрощення» не означає, що треба зробити програми менш якісними. Водночас необхідно створити можливість для дітей самим заглиблюватися в тему, яку вони вивчають.

«Коли ми в «Українській літературі» даємо на рік, умовно, 42 автори, то розуміємо, що діти не заглибляться у твір, якісно його не рефлексуватимуть, не матимуть часу на осмислення вчинків героїв Сьогодні штучний інтелект допомагає швидко написати будь-яке есе. Для чого ж заштовхувати дітей у ситуацію, де вони свідомо вимушені якось фальсифікувати?» – зазначив Лісовий.

 

Також він наголосив, що важливо, щоб діти аналізували, і щоб у них розвивалося креативне мислення та фантазія. Цього складно буде досягти, якщо перевантажувати дитину.

 

«Нам слід більше часу приділяти засвоєнню матеріалу – не гнати їх зашвидко, не забивати надто великою кількістю другорядної інформації, яка у нас поки що, на жаль, передбачена у програмі», – сказав міністр.

Лісовий анонсував, що спрощені програми, з яких виключать усе другорядне, з’являться для ознайомлення влітку.

«Не називаючи дисциплін, скажу так: працюємо над двома великими блоками предметів — гуманітаристика та STEM-блок (природничі науки плюс математика). Сформувалася хороша креативна команда людей, які над цим працюють. Вони вивчають освітні програми та виключають звідти все другорядне. Сподіваємося, влітку вже запропонуємо спрощені програми», – зазначив міністр освіти і науки.