Button Example

Досліджуй. Навчайся. Змінюй світ

Офіційне найменування: Шульгинський ліцей Шульгинської сільської ради Старобільського району Луганської області

 

Тип навчального закладу: Установа загальної середньої освіти

 

Адреса: Україна 92764 Луганська область, Старобільський район, с.Шульгинка, вул.Садова, 10А

до нового  року

залишилося:

8
:
88
:
88
:
88

У цьому році ми святкуємо важливу та знаменну подію – 75-ту річницю нашого улюбленого навчального закладу у нинішніх стінах.

 

Це не просто дата, це величезний шлях, сповнений багатьох досягнень, успіхів та перемог. З того часу ліцей пройшов чималий шлях розвитку та становлення.

 

З особливою теплотою ми згадуємо всі етапи нашої історії, кожен з яких був важливим кроком до сьогоднішнього дня.

У 1974 році, завдяки зусиллям І.К. Бурдіка та підтримці громад колгоспів Шульгинки, Байдівки, Хворостянівки та Лозовівки, була збудована нова школа. Це стало початком нового етапу в історії нашого навчального закладу, який перетворився в один із найкращих загальноосвітніх закладів області завдяки талановитому педагогічному колективу.

 

Особливої уваги заслуговує нинішній етап в історії нашого навчального закладу. Після початку повномасштабного вторгнення ординців російської федерації на територію України, село Шульгинка було окуповане. Але, незважаючи на важкі умови, наш педагогічний колектив зберіг свою єдність та продовжив працювати на благо учнів. Завдяки невтомній праці та відданості директорки Світлани Вікторівни Ілюхіної, яка сама є випускницею нашої школи, нам вдалося налагодити роботу в складних умовах окупації.

Під керівництвом Світлани Вікторівни наш колектив згуртувався у дружній творчий колектив. Ми продовжуємо навчати наших учнів, надаючи їм можливість здобувати освіту за українськими освітніми стандартами, навіть у режимі онлайн. Наші вчителі-професіонали, хоч і розпорошені по всій Україні та за її межами, залишаються відданими своїй справі.

Ми пишаємося нашими випускниками, які стали видатними учителями, лікарями, інженерами, юристами, військовими та керівниками великих підприємств. Їхні успіхи – це найкращий доказ високого рівня нашої освіти.

Віримо, що всі повернемося до нашого рідного дому – нашого ліцею, відбудуємо його та продовжимо натхненно жити та працювати. Адже ми – велика, дружня родина, яка знає ціну освіти і прагне до найвищих вершин.

Вітаємо всіх зі святом та бажаємо подальших успіхів, здоров'я та натхнення у всіх починаннях! Нехай наша школа завжди залишається символом знань, розвитку та успіху!

Проєкт стандарту профільної середньої освіти передбачає, що учні старшої школи у майбутньому зможуть самостійно «формувати» свій освітній шлях, обираючи з різноманітних освітніх компонентів і напрямів.

 

Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки, коментуючи результати національного форуму «Реформування старшої профільної середньої освіти (академічні ліцеї)».

Зокрема, очікується, що з 2027 року в 10–12 класах буде два рівні вивчення кожної освітньої галузі: основний (базовий) і поглиблений (профільний).

 

При цьому освітня програма ліцеїв зможе передбачати як навчальні предмети, так й інтегровані курси.

Планується, що зміст освіти в ліцеях буде гнучким та варіативним і складатиметься з трьох компонентів: обов’язкових для всіх освітніх компонентів; варіативної частини в межах обраного профілю та варіативної – поза профілем.

 

З 10 до 12 класу кількість годин на вивчення обов’язкових для всіх освітніх компонентів зменшуватиметься, натомість кількість годин для вивчення варіативної частини – збільшуватиметься.

Так, обов’язкові освітні компоненти зменшуватимуться з 60–70% у 10 класі до 35–40% у 12 класі.

Натомість варіативна складова в межах профілю збільшуватиметься з 20–25% у 10 класі до 45–50% у 12 класі.

При цьому варіативна складова поза профілем буде коливатись між 10–20% протягом усіх трьох років.

 

Також визначено кластери, у межах яких ліцеї зможуть формувати профілі: STEM, мовно-літературний, суспільно-гуманітарний.

Очікується, що кожен ліцей пропонуватиме на вибір щонайменше три профілі в межах одного, двох або трьох кластерів.

У фіксованих класах учні вивчатимуть лише обов’язкові навчальні предмети або курси. А для вивчення вибіркового циклу (профільних і поза профілем) школи формуватимуть міжкласні групи.

 

 

За матеріалами osvita.ua